Menczer: Van elég víz a solymári tározókban
Több településen van vízkorlátozás.
A globális élelmiszer-kereskedelemnek köszönhetően ma már szinte azt ehetünk, amit csak akarunk, és akkor, amikor csak akarjuk – a legkevésbé sem kímélve ezzel a környezetünket. A tudósok szerint az embereknek jóval kevesebbet kellene fogyasztania, de készek leszünk áldozatot hozni vagy maradunk rabjai az étkezési szokásainknak? A Deutsche Welle riportja.
Nádtűz ütött ki Fertő tó osztrák oldalán Breitenbrunn térségében szombaton hajnalban, mostanra sikerült eloltani. Több futballpálya méretű terület égett le.
A megtámadott fotós medveriasztóval próbált védekezni, de az lényegében semmit sem használt. Szerencsére a hírek szerint az áldozat komolyabb sérülések nélkül úszta meg az esetet.
Mától tilos locsolni, öntözni, autót mosni Solymáron, ahol másodfokú vízkorlátozást rendeltek el.
A PET-palackok 70 százalékát nem hasznosítják újra, a Greenpeace változást követel.
Július 1-től már csak betétdíjas műanyag palackokat és fémdobozokat lehet forgalmazni Szlovákiában.
Hiába a lajtos kocsis pótlás, a szivattyúk nem kapnak elég vizet.
Általában negatív fejleményekre számíthatunk a klímaváltozással, ez alól nem kivétel a hazai szőlőtermelés, borászat sem. Elsősorban az aszályos időjárás fenyeget, de az újabb károsítók megjelenése, a régiek jobb túlélése is növeli a kockázatot. A melegedéssel előre jön az érés időpontja, szűkül a szüretre jutó idő, ami égetőbbé teszi az eleve meglévő munkaerőhiányt is. A kihívásokat Tóth Patrícia borásszal és Molnár Ákos kertészmérnökkel, a MATE címzetes egyetemi docensével jártuk körbe. A komplex problémára összefogással lehet megoldást találni, de új fajtákkal, a biodiverzitás megőrzésével nyerhetünk is vele.
Először mérte meg a nagy cégek fenntarthatósági hozzáállását a K&H. A válaszok alapján a vezetők tisztában vannak az európai folyamatokkal, a gyakorlatba viszont még csak a kötelező, illetve a jövedelmező változtatásokat vezették be.
Tíz tippet gyűjtöttünk össze, ami akkor segít egy fenntarthatóbb otthon kialakításában, ha nincs lehetőségünk napkollektort felszerelni a házunkra.
Itt az idei első nyári hőhullám, a hét nagyobb részére hőségriasztást rendeltek el, amire egyre gyakrabban számíthatunk. Az ELTE kutatóinak még publikálás előtt álló kutatásából kiderül, hogy a 40-50 évvel ezelőtti nyarainkon még alig volt hőhullám, a 40-50 év múlva várható nyarakon a mainál is sokkal több forró napra számíthatunk – ha nem teszünk semmit a klímaváltozás ellen.
Az elmúlt időszak rossz termése csak az ízelítő volt a kutatók szerint.
Barkóscinege? Függőcinege? Nádirigó? Nehéz helyzetben van, aki felelős döntést szeretne hozni az év madaráról.
Öt törvényt fogadtak el az EU környezetvédelemért felelős miniszterei.
Új veszélyek Csernobilban, életveszélyes fotósmutatvány miatt bontásra ítélt hawaii-i lépcső, kiütéseket okozó ál-maldívi tó. Összegyűjtöttük az Instagram-turizmus áldozatait.
Több méhlegelő, kevesebb műtrágya és rövidebb szállítmányozási útvonalak. Néhány részlet a Harmony program szabályaiból, ami a Mondelez világcégnek biztosítja a fenntartható módon termesztett búzát a kekszek gyártásához.
A hőhullám megviseli a pázsitot, ha tövig nyírják, a talaj is jobban kiszárad alatta. A budapesti főtájépítész fotókkal bizonyítja, hogy miért nem baj, ha kissé rendezetlen a gyep.
Sokszor csak többhetes késéssel viszik el a szelektív és zöldhulladékot Pest és Nógrád megye több tucat településén. A térséget ellátó Duna–Tisza Közi Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. létszám- és forráshiányra hivatkozik az érintett polgármestereknek: pénz híján nem tudják megfelelő műszaki állapotban tartani járműveiket, és nincs elég emberük sem.